Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Mák Zéno
355 Ft
Menny.:db

Mák Zéno

355 Ft
Menny.:db
Raktárkészlet 1: Utolsó 4 db raktáron
Gyártó: Kertimag RÉDE

Őszi!
Új nemesítésű, alacsony morfin tartalmú fajta. Növényenként több tokot fejleszt. Magja szép sötétkék színű. Betakarítását zörgős tok állapotban kezdhetjük, 5-8 cm-es szárrésszel levágva a tokokat. A magot kifejtjük és szárítás után hűvös helyen tároljuk.

Leírás

A "Zénó" mák egy kimagaslóan termőképességű, őszi vetésű mákfajta, amelyet különösen a stabil hozamok és a kiváló minőség jellemez. Erős ellenállóképességgel bír a betegségekkel és a hideg időjárással szemben, így ideális választás a hazai termelők számára. Finom szemcsés mákszemei ízletesek és sokoldalúan felhasználhatók, legyen szó sütésről vagy ipari feldolgozásról.

Javasolt vetési idő: szeptember vége - november eleje.
Ajánlott sor- és tőtávolság: 25-30 cm sorban, 4-5 cm tőtávolság.

Legyen az Ön kertjében is a siker kulcsa a "Zénó" mák!

Vetése , gondozása

Ültetés

  • Vetési idő: Az őszi mákot szeptember végétől november elejéig érdemes vetni, hogy a magok megfelelően gyökeret verjenek a tél előtt.
  • Talajelőkészítés: A mák szereti a laza, jó vízáteresztő képességű, tápanyagban gazdag talajt. A vetés előtt a talajt alaposan fel kell lazítani, és gyommentesíteni kell.
  • Vetési mélység: A magokat 1-2 cm mélyen, sekélyen kell elvetni, mert a mák csírázásához fényre is szüksége van.
  • Sortávolság: 25-30 cm sortávolság javasolt, míg a növények között 4-5 cm tőtávolságot érdemes hagyni.

Gondozás

  • Öntözés: A mák alapvetően szárazságtűrő, de az egyenletes fejlődés érdekében a kelés időszakában érdemes rendszeresen öntözni. A túlzott víz azonban káros lehet, ezért a pangó vizet kerülni kell.
  • Tápanyag-utánpótlás: A vetés előtt célszerű szerves trágyát vagy komposztot használni. Tavasszal a nitrogénben szegény, foszforban és káliumban gazdag műtrágyázás elősegíti a virágzást és a termésképzést.
  • Gyomirtás: A mák érzékeny a gyomokkal való versengésre, ezért fontos a rendszeres kapálás vagy a gyomirtás.
  • Kártevők és betegségek elleni védelem: A mákot fenyegető leggyakoribb kártevők a levéltetvek és a mákormányos. A betegségek közül a peronoszpóra és a mákrozsda lehet problémás, ezért érdemes preventív permetezést alkalmazni.

Betakarítás

A mák érettsége akkor állapítható meg, amikor a toktermések kiszáradnak és a bennük lévő magok jellegzetes zörgő hangot adnak.

Paraméterek

A csomag 2,5 gramm magot tartalmaz